آیین نامه راهنمایی و رانندگی 1384 هیأت وزیران با اصلاحات و الحاقات بعدی

حداقل سن برای اخذ گواهینامه 18 سال می باشد. ۱۰۸ ـ وسیله نقلیه موتوری: هر نوع وسیله نقلیهای که دارای حداقل یک چرخ در جلو و دو چرخ در عقب بوده و دارای موتور و سامانه انتقال قدرت است و برای حمل بار یا انسان به کار میرود که به آن خودرو نیز گفته میشود. ماده ۱۶۹ ـ راندن موتورسیکلت، موتور گازی و دوچرخه هنگام لغزنده بودن راهها ممنوع است. ماده ۱۷۵ ـ سوار كردن بيش از ظرفيت مجاز تعيين شده در وسيله نقليه و همچنين گذاشتن بار يا اشيا ديگر در قسمت جلو يا عقب آن اعم از درون يا بيرون كه مانع ديد راننده گردد ممنوع است. ۶۶ ـ شماره وسیله نقلیه: عدد یک یا چند رقمی و حروفی که از طرف راهنمایی و رانندگی روی پلاکهای ویژه منقوش و در عقب و جلوی وسیله نقلیه نصب میشود. ۵۹ ـ راه عمومی: به راههایی گفته میشود که برای عبور و مرور عموم مورد استفاده قرار میگیرد.

آزمون آیین نامه اصلی آنلاین

۵۸ ـ راه آهن: ریلهای آهنی موازی ثابتی که قطار و وسایل نقلیه ریلی دیگر بر روی آن حرکت میکنند. ماده 42ـ نحوه شرایط و مسئول صدور گواهی نامه راهبران انواع وسایل حمل و نقل ریلی شهری و حومه، برابر دستورالعملی خواهد بود که به تصویب شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور برسد. 2. تمام سوالات با کیفیت عالی همراه با پاسخ هستند. ۱۰۷ ـ وسیله نقلیه مفصل دار: وسیله نقلیهای است که شامل یک کشنده و یا وسیله نقلیه موتوری و یک نیمه یدک متصل به آن باشد که با بار یا محفظه حمل مسافر دارای عرض حداکثر ۶/۲ متر، طول حداکثر ۳۵/۱۸ متر، ارتفاع حداکثر ۵/۴ متر و وزن حداکثر۴۰ تن است. ۹۸ ـ وزن بدون بار: عبارت است از وزن وسیله نقلیه بدون راننده و مسافر و بار ولی با مخزن پر از سوخت و با ابزار و آلاتی که به طور معمول وسیله نقلیه همراه دارد.

همچنین ببینید: کدام گزینه درباره عبور و توقف در مسیرهای ویژه اتوبوس شرکت واحد صحیح است؟

آیین نامه رانندگی

۹۷ ـ وزن بارگیری شده: عبارت است از مجموع وزن مسافران و کارکنان و محمولات. ۶۳ ـ سطح روشن: در مورد چراغها عبارت از سطح قابل دیدی است که نور از آن منتشر میشود و در مورد منعکس کننده نور عبارت از سطح قابل دیدی است که نور را منعکس میکند. برای اجارهی ماشین در سایر کشورها، همراه داشتن اصل گواهینامه کشور مبدا الزامی است. تبصره ـ کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران براساس مفاد کنوانسیونهای بینالمللی ۱۹۴۹ و ۱۹۶۸ حمل و نقل جادهای و حسب عرف بینالمللی و مقررات حاکم بر تمامی کشورهای عضو سازمان بینالمللی جهانگردی ( AIT) و فدراسیون بینالمللی اتومبیلرانی ( FIA) وظیفه ترجمه و تبدیل گواهینامههای رانندگی معتبر صادرشده توسط نیروی انتظامی و سایر اسناد و مدارک مربوط را برعهده دارد. ۹۵ ـ واحد انتظامی: منظور واحدهای نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که به صورت پاسگاهها و کلانتریها در نقاط مختلف کشور مستقر هستند.

لازم به ذکر است در این بخش شما نیازی به پرداخت هزینه ندارید و خدمات به صورت رایگان به شما ارایه می گردد. ۷۳ ـ کارت پارک: کارت یا برگهای است که با پرداخت پول تهیه میگردد و به وسیله آن اجازه توقف در مکان و زمان معین به خودرو داده میشود. برای تعیین وقت امتحان کتبی آیین نامه رانندگی و تست بینایی به یکی از ادارات Access مراجعه نموده و هزینه امتحان را پرداخت نمایید. با قبولی در این آزمون، قبولی شما در آزمون کتبی ۱۰۰ درصد میباشد. رانندگان این کشور شمالی جزء ایمن ترین افراد در روی کره زمین محسوب می شوند که موفقیت آن ها بی دلیل نبوده؛ رانندگان فنلاندی بعد از یک آموزش رانندگی بسیار پیچیده موفق به کسب گواهینامه می شوند. مهم ترین روش برای قبولی در بار اول و با امتیاز بالا در آزمون اصلی آیین نامه مقدماتی راهنمایی رانندگی خواندن مهم ترین و پرتکرار ترین نمونه سوالات آزمون اصلی آیین نامه مقدماتی سال های پیش می باشد . در اینجا نماینده مدیر ارشد سازمان مسئولیت مدیریت کردن پیاده سازی نظام مدیریت كیفیت را بر عهده خواهد داشت . برای این افراد تنها مسیری که کارساز است این است که برگزاری آزمون را برای خود عادی سازی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

17 − دو =